„Twelve significant photographs in any one year is a good crop.” – zaledwie 12 dobrych fotografii sprawia, że rok był udany – Ansel Adams

Spoglądanie wstecz na pracę wykonaną przez rok jest cennym ćwiczeniem dla fotografa. Wyzwanie polega na przejrzeniu setek obrazów i krytycznej ocenie kierunku, w jakim porusza się Twój fotograficzny rozwój. Nadszedł czas, aby spojrzeć za siebie, uczyć się na błędach i patrzeć w przyszłość.

Nawet jeśli miałeś naprawdę dobry rok, to znalezienie 12 zdjęć, które naprawdę Cię inspirują, może okazać się trudne. Czy zdjęcie które zrobiłeś kilka miesięcy temu jest nadal tak oszałamiające, czy wytrzymało próbę czasu, czy był to tylko krótkotrwały efekt tuż po zwolnieniu migawki, przeniesieniu na ekran komputera?

Wspaniałe fotografie nie spadają z nieba – wymagają cierpliwości, ciężkiej pracy i poświęcenia. Nawet przy znacznym czasie spędzonym w plenerze niewiele obrazów osiąga najwyższy poziom. Proces budowania portfolio wysokiej jakości jest długi i trudny, a po drodze nie ma żadnych skrótów.

Trudno jest zamknąć swoją pracę do zaledwie 12 zdjęć, ale jestem zadowolony i dumny z mojego wyboru w tym roku – to wytwór mojej wizji. Moje portfolio w 2018 roku to zdjęcia magicznych wschodów, śnieżnych i skalnych abstrakcji, z miejsc nowych jak i tych starych, ulubionych

(kliknij na miniaturce, aby ją powiększyć)

Szczęśliwego Nowego Roku 2019

Podobne: 12 fotografii 2017 roku, Najlepsze z ….2016 roku, Wybrane z roku 2015


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *