Dziękuję za odwiedzenie mojej strony. Nazywam się Jerzy Maśkiewicz. Z zawodu jestem geologiem, a fotografowanie przyrody i krajobrazu jest moja pasją od wielu lat. Urodziłem się i mieszkam w Lublinie, ale od lat jestem związany z Kielecczyzną. Tu się wychowywałem i tu, w Górach Świętokrzyskich, poznawałem podstawy geologii. Te góry stały mi się tak bliskie, stały się moimi „górami domowymi”. Do dzisiaj często wracam do tych gór z  aparatem fotograficznym, bo mają magię, klimat, budzą wspomnienia…

Kiedy zaczynałem swoje podróże z aparatem, fotografowałem różne formy otaczającego mnie świata przyrody. Wielkie sceny, krajobrazy na pograniczu dnia i nocy są inspiracją wielu moich fotografii. Często spoglądam też pod swoje stopy lub bezpośrednio na lewo i prawo, by nie przeoczyć małych scen, małych krajobrazów. To takie małe klejnoty, które stworzyła Matka Natura.

Gdy patrzę przez obiektyw na ten mały świat pod nogami, mała bryła skały staje się nagle krajobrazem o cechach przypominających miejsca, które znamy na Ziemi.

Każdy kamień jest wyjątkowy i ma różne rodzaje piękna. Potrzeba tylko wyobraźni i kreatywności, aby przekształcić podniesiony kamień w coś pięknego.

Z biegiem lat moją pasją stała się fotografia małego krajobrazu. Światło w trawach, liście, ciekawa forma natury, wodne odbicia i  wreszcie skały – mały świat w chaosie linii i wzorów. Taki ulotny, niepowtarzany – takie intymne przeżywanie przyrody.

Od lat jestem członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody