Mija z wolna kolejny rok. Już za kilka godzin siądziemy przy wigilijnym stole – przyjdzie czas refleksji, zadumy, radości, życzeń, kolorowej choinki Za oknem – – „okólne pola, przywalone śniegiem, leżały białe, roziskrzone, a głuche i martwe, ino czasami ptak jakiś łopotał wskroś bielizn mieniących, że ino cień jego czarny migotał po zagonach, albo to stadko kuropatw skrzykiwało się pod zasypanymi krzami..”


„W każdej chałupie, zarówno u bogacza, jak i u komornika, jak i u tej biedoty ostatniej, przystrajano się i czekano z namaszczeniem, a wszędy stawiano w kącie od wschodu snop zboża, okrywano ławy czy stoły płótnem bielonym, podścielano sianem i wyglądano oknami pierwszej gwiazdy…” – tak to jest na kartach powieści (Chłopi W. Reymont) i myślę, że i w naszych domach.

W ten radosny czas chciałbym Państwu, tym Znanym i Nieznanym, czasami tu zaglądającym, złożyć serdeczne życzenia, wielu szczęśliwych chwil spędzonych w gronie najbliższych oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

Jerzy Maśkiewicz

Kategorie: Wydarzenia