„Twelve significant photographs in any one year is a good crop.” – Dwanaście dobrych zdjęć w roku to dobry wynik. – Ansel Adams

Za nami już szaleństwo sylwestrowej nocy, wspomnieniem jest już sylwestrowy bal i rozświetlone fajerwerkami niebo, a szampan nie orzeźwia już podniebienia. Mamy nowy rok i przed nami nowe plany, postanowienia….

Gdy mija rok wracam do tradycji zapoczątkowanej kilka lat temu i spędzam czas na recenzowaniu wykonanej pracy. To czas przeglądania archiwów, porządków na dysku…

Spojrzenie do tyłu pozwala mi ocenić nie tylko czy jestem na dobrej drodze, czy moja praca nie stoi w miejscu, ale daje wskazówki na temat dróg przyszłych.

To był rok „kamienia”. To były wędrówki po ulubionych Górach Świętokrzyskich, po kamieniołomach, po miejscach mi bliskich, a zwieńczeniem tych wędrówek jest wystawa „Skalne piękno Gór Świętokrzyskich” w Geoparku Kielce. Ale był to również rok „lodu” – kolorowych obrazów natury malowanych mrozem na historycznych już bagnach Polesia. Był i rok „mgieł” i… cieszę się, że spędziłem kolejny rok realizując moją pasję do fotografii.

„Twelve significant photographs in any one year is a good crop.”  Poniżej 12 fotografii wybranych z tego minionego roku, które są moimi ulubionymi. Niekoniecznie są one najlepsze, może nie miały setki polubień w mediach internetowych, ale są tymi, które są mi bliskie….

(kliknij na miniaturce, aby ją powiększyć)

Szczęśliwego Nowego Roku

Zobacz też: 12 dobrych fotografii z 2018 roku,  12 fotografii 2017 roku,  Najlepsze z ….2016 roku, Wybrane z roku 2015