Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią Związek Polskich Fotografów Przyrody – Okręg Lubelski zaprasza wszystkich miłośników fotografii i przyrody na kolejną wystawę „Piękno przyrody w obiektywie lubelskich fotografów”.

Tym razem jest to wystawa szczególna, albowiem lubelscy fotografowie przyrody skupieni w OL – w tym i ja – w tym roku obchodzą swój srebrny jubileusz. Tak, to właśnie w tym roku mija 25 lat wspólnych plenerów, wielu wystaw w kraju i zagranicą, spotkań, dyskusji o pięknie przyrody, fotografii…

A zaczęło się to 6 listopada 1996 roku, gdy obecni na kolejnym zebraniu członkowie ZPFP Regionu Lubelskiego: Adam Biela, Wacław Kasprzak, Marek Kucharczyk, Marcin Stec, Wiesław Lipiec i Paweł Marczakowski podjęli uchwałę o powołaniu Okręgu Lubelskiego ZPFP. Przez pierwsze lata członkowie okręgu wystawiali swe prace w galerii na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UMSC, później był to to Miejski Dom Kultury, dzisiaj jesteśmy w Domu Kultury na Czechowie. Z tego pierwszego okresu zwracają uwagę albumy naszych kolegów – Wiesława Lipca, Artura Tabora, Hanny Wójciak czy Pawła Marczakowskiego.

(kliknij na miniaturce, aby ją powiększyć)

Lata mijają. Dzisiaj wśród nas są i ci z dużym dorobkiem twórczym, którzy mają na koncie liczne publikacje, prezentacje wystaw autorskich oraz sukcesy w wielu konkursach fotograficznych organizowanych w kraju i za granicą, jak również i tacy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią przyrodniczą…

Wszyscy razem zapraszamy na spotkanie z naszą fotografią, na wernisaż w środę 15 września o godz. 18.00, do Galerii Pomost i Galerii pod Schodami w Dzielnicowym Domu Kultury SM „Czechów”, w Lublinie przy ul. Kiepury 5a.

Kategorie: Wystawa