Lubię te wody szumy

… Lubię te wody szumy.

Ja nie wiem, czy człek jest na świecie, co by tak lubił szum wody, jak ja go lubię… (J. Kasprowicz} Roztocze… były lata, że tak często wracałem do tej krainy. Zachwycałem się mozaiką falistych pół rozdzielanych wysokimi miedzami, na których i grusza samotna stała, a i tarnina spodnie zaczepiała… Zaglądałem tam tak często… Czytaj dalej…

Wiosennym szlakiem

Wiosennym szlakiem

Miniona zima a i ubiegły rok były wyjątkowo długie i ciężkie – tak mogłaby się zaczynać współczesna baśń o szukaniu wiosny przez kronikarza milutkich krasnoludków. Nie siedzimy co prawda w kryształowych grotach przymarznięci do krzeseł, lecz w wygodnych mieszkaniach i czekamy na…wiosenne spacery. Gdzie? Może niektórzy z nas pierwsze kroki skierowaliby do fryzjera, kosmetyczki, inni wybraliby się na Czytaj dalej…