Jak co roku firma Pantone – reprezentująca branżę poligraficzną, która znana jest z własnej, unikatowej skali kolorów, przewiduje, jaki kolor będzie dominował w modzie, architekturze. designie. W tym roku będzie to kolor soczystej zieleni kryjący się pod nazwą Greenery, kolor przywołujący pierwszy dzień wiosny, a technicznie to połączenie ciemnej zieleni i żółci.
„Zielony to kolor mający sygnalizować społeczne pragnienie zmian. Cały świat jest podzielony – zarówno Stany Zjednoczone, jak i Europa. Musimy odświeżyć nasze spojrzenie i połączyć się znów w jedno społeczeństwo. Kolor dziś kojarzy się z charakterem i innowacją. Dziś ma zupełnie inne i większe znaczenie niż kiedyś” – komentuje wiceprezes Instytutu Pantone, Laurie Pressman.
By nie odbiegać od światowego trendu zamieszczam zdjęcie – może technicznie nie jest to greenery, ale drogi Czytelniku – do wiosny jeszcze trochę – wczytaj go na dysk i obróć go w prawo o 90 stopni, wróć do pozycji wyjściowej i ponownie odwróć o 90 stopni w lewo. Co widzisz oczami wyobraźni przy każdym obrocie???
Jak się Wam podoba kolor zielony??

Rok zieleni

Kategorie: Wydarzenia